Atlético Madrid porazilo Sevillu 1:0 a postupuje do semifinále Copa del Rey

Atlético Madrid se stalo posledním postupujícím do semifinále Copa del Rey, když porazilo Sevillu těsným výsledkem 1:0. Los Indios se mohli dostat do vedení už v 26. minutě, ovšem Antoine Griezmann zahrávající pokutový kop při zakončení uklouzl a přestřelil. Francouzovo zaváhání napravil až necelou čtvrthodinu před koncem Memphis Depay.

Atlético Madrid porazilo Sevillu 1:0 a postupuje do semifinále Copa del Rey. Los Indios měli možnost jít do vedení už v 26. minutě, ale Antoine Griezmann při exekuci penalty podklouzl a poslal míč vysoko nad. Memphis Depay nakonec prolomil gólové mlčení až necelou čtvrthodinu před koncem zápasu. Atlético se tak po sedmi letech probojovalo do takto pokročilé fáze domácího poháru. Oba týmy si v posledních letech vydobyly nálepku jedněch z nejlepších ve Španělsku, v aktuálním ročníku ale budil hrůzu jen jeden z nich. Dvojnásob to o Atlétiku platilo v prostředí Estadio Metropolitano, kde sehrálo 14 zápasů a 13 z nich vyhrálo. Dosavadní sezonu Sevilly naopak definoval uplynulý víkend, během nějž se Andalusané představili na půdě Girony a schytali potupný debakl 1:5. Utkání nezačalo v příliš vysokém tempu, k vidění tak byla zejména spousta nedovolených zákroků a nepřesných přihrávek ve finální fázi. Po sedmi minutách druhé půle mohl Griezmann napravit své penaltové selhání, ovšem jeho efektní akrobatický pokus neskončil za zády norského brankáře. Gólové mlčení nakonec prolomil až střídající Depay, když si v 79. minutě na malém vápně našel přesnou přihrávku Ángela Correy a dopravil míč do sítě. Zápas nabídl infarktový závěr, jelikož hlavní sudí Jill Manzano v nastavení nejprve nařídil penaltu ve prospěch hostů, aby ji následně po zhlédnutí videozáznamu odvolal. Sevilla tak přišla i o to poslední, co jí v aktuálním ročníku dělalo radost, jelikož vypadla ze španělského poháru. Na dva zápasy hrané semifinále čeká Atlético v průběhu února.