Česká mužská štafeta skončila sedmá na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě

Česká mužská štafeta bojovala o medaili, ale nakonec dojela sedmá. Vítězství překvapivě získali Švédové po střeleckém kolapsu Nora Vetleho Sjaastada Christiansena.

Česká mužská štafeta bojovala při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě dlouho o medaili, nakonec však dojela sedmá. Vyhráli překvapivě Švédové po střeleckém kolapsu Nora Vetleho Sjaastada Christiansena. České kvarteto Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jonáš Mareček a Vítězslav Hornig si před 28.752 fanoušky ve Vysočina Areně počínalo v první části skvěle. Mikyska i Krčmář výborně zastříleli i dobře běželi a pohybovali se v kontaktu s čelem. Spokojený byl také Krčmář. Mareček běžecky ztrácel, ale i tak předal jako čtvrtý se ztrátou sedmi vteřin na medaili. Finišman Hornig se na trati nedokázal měřit s nejbližšími soupeři. Stejně jako ženy tak i muži skončili ve Vysočina Aréně sedmí. Norským favoritům situaci zkomplikoval už na prvním úseku Sturla Holm Laegreid, který musel na trestné kolo. Finišman Christiansen jel pro zlato, před poslední položkou vedl o více než minutu, jenže pak selhal. Norové, kteří ve Světovém poháru dominují, na mistrovství světa podruhé za sebou nevyhráli. Mužský program MS v Novém Městě na Moravě vyvrcholí v neděli závodem s hromadným startem se začátkem v 16:30.