Česko - Malta 7:1, šest střelců, dva góly Chytil. Fotbalisté se rozmáchli po pauze

Český tým porazil Maltu 7:1 a ukázal svou převahu zejména po přestávce. Hráči se musí vyvarovat chyb, aby nebyli potrestáni v dalších zápasech.

Výsledek proti 171. týmu světového žebříčku vyznívá jednoznačně. Trenér Ivan Hašek si uvědomoval, že i přes vítězství byly vidět chyby, na kterých je třeba pracovat. Češi měli po urputné první půli plné osobních soubojů a střetů, ale herně dominovali hlavně po přestávce, kdy dali pět gólů. Maltský záložník se neudokázal ovládnout a byl vyloučen. Češi hráli bez některých opor, ale vedli už po pěti minutách zápasu. Chytil a Jurásek patřili mezi střelce, kteří přispěli k vysokému vítězství. Malťané se snažili, ale český tým byl příliš silný. Čeští trenéři budou hlavně chválit výkon svých hráčů a před Eurem ještě čeká generálka proti Severní Makedonii.