Fotbalisté Dynama porazili rakouský Amstetten 6:3

Fotbalisté Dynama vyhráli přípravné utkání proti rakouskému druholigovému týmu Amstetten 6:3. Jihočeši začali aktivně, ale první gól dal hostující tým. Dynamo dokázalo obrat a nakonec zvítězilo 6:3.

Fotbalisté Dynama v pátečním přípravném utkání vyhráli nad rakouským druholigovým Amstettenem 6:3. Jihočeši začali aktivně, ale první gól dal už v 5. min. po brejku hostující Starkl. Čtvrt hodiny nato po faulu na Ondráška z penalty Skalák vyrovnal na 1:1. Penaltu pak po Janáčkově faulu ve 41. min. kopali i Rakušané, ale domácí gólman střelu k tyči vyrazil. Jenže vzápětí hosté z brejku šli po Schnarnerově gólu opět do vedení. Ještě do půle Jihočeši srovnali na 2:2, když po centru Sladkého sice Ondráškovu hlavičku zastavilo břevno, z následné dorážky ale Sladký utěšenou ranou pod břevno dal na 2:2. Po půli černobílí obrat dokonali, když po rohu se hlavou prosadil střídající Prášek, hosté ale po rychlém brejku srovnali po Monsbergerově trefě na 3:3. Závěr rušného a divácky zajímavého duelu ale patřil mladíkům Dynama, kteří třemi góly v řadě nakonec zvítězili jasně 6:3, když v 67. min. Prášek potvrdil svou pověst kanonýra (za béčko ve III. lize nastřílel na podzim dvanáct gólů) a po Pařízkově ukázkovém centru dal na 4:3, poté Suchan pohotovou ranou k tyči zvýšil na 5:3 a dvě minuty před koncem zápasu další z mladíků z béčka Böhm ze skrumáže vítězství svého týmu završil na konečných 6:3. "Ačkoli nám chyběli ze zdravotních důvodů někteří hráči ze základu a kluci měli v přípravě za sebou náročný týden, zápas jsme nakonec zvládli. Nějaké chyby tam sioce byly, ještě ale máme čas to doladit na soustředění. Velice rád jsem za kluky z béčka, kteří šli do zápasu po půli a předvedli se v dobrém světle," vyzdvihl po zápase trenér Jiří Kladrubský, jenž spolu s hlavním trenérem Jiřím Lerchem áčko Dynama na jaře povede. DYNAMO – AMSTETTEN 6:3 (2:2)Branky: 19. (pen.) a 44. Skalák, 53. a 67. Prášek, 73. Suchan, 88. Böhm – 5. Starkl, 43. Scharner, 58. Monsberger. ŽK 0:0. Diváci: 150. Rozhodčí: Petřík – Cichra, Matyš. Dynamo: Janáček – Osmančík, Nikl, Králik, Sladký – Skalák, Hák, Hellebrand – Hora, Ondrášek, Alli, 2. půle: Andrew – Pařízek, Němeček, Novák, Smejkal. – Suchan, Böhm, Čermák – Polanský, Prášek, Šigut.