Manchester City získal čtvrtý titul v řadě

Manchester City získal čtvrtý titul v řadě v anglické lize po domácím vítězství 3:1 nad West Hamem. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli za poražené celé utkání. Tým City udržel dvoubodový náskok před Arsenalem, který porazil Everton 2:1.

Fotbalisté Manchesteru City jsou podesáté mistry anglické ligy! Domácím vítězstvím 3:1 nad West Hamem stvrdili v posledním kole zisk čtvrtého titulu v řadě, což se svěřencům Pepa Guardioly podařilo v historii Premier League jako prvním. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli za poražené celé utkání. Tým City udržel dvoubodový náskok před Arsenalem, který porazil Everton 2:1. „Citizens“ za rekordním titulem nasměroval dvěma góly během prvních osmnácti minut Foden, jenž tak zakončil sezonu s 19 vstřelenými brankami a oslavil zisk ceny pro nejlepšího hráče sezony. Nejlepším střelcem se s 27 góly stal jeho spoluhráč Haaland. Tři minuty před poločasovou přestávkou za hosty snížil efektním kopem přes hlavu Kudus, ale v 59. minutě obnovil dvoubrankové vedení mistrů Rodri a zpečetil konečný výsledek. Souček v 88. minutě sice opět snížil, jeho branku však vzápětí videorozhodčí odvolal pro hru rukou. Everton vedl na Arsenalu od 40. minuty, kdy Gueye zahrával přímý kop a jeho střela se odrazila od hlavy ve zdi stojícího Rice mimo dosah brankáře Rayi. Domácí však dlouho neprohrávali, o tři minuty později srovnal Tomijasu. Vítězný gól Havertze z 89. minuty byl pro „Kanonýry“ slabou útěchou, neboť zůstali o dva body za mistrovským Manchesterem City. Ligu mistrů si v příštím ročníku vedle Manchesteru City a Arsenalu zahrají Liverpool a Aston Villa. Do Evropské ligy se kvalifikoval Tottenham a Konferenční ligy se zúčastní Chelsea. Do druhé ligy sestoupily Luton, Burnley a Sheffield United. Útočník Crystal Palace Jean-Philippe Mateta v posledním kole nastřílel při vítězství svého týmu 5:0 nad Aston Villou hattrick. Pod trenérem Glasnerem, jenž nastoupil do funkce na lavičce „Orlů“ 24. února, dal Mateta 13 branek. Za tři a půl sezony před příchodem rakouského kouče nastřílel v dresu londýnského klubu o dvě branky méně. Anglická fotbalová liga - 38. kolo: Arsenal - Everton 2:1 Branky: 43. Tomijasu, 89. Havertz - 40. Gueye) Brentford - Newcastle 2:4 Branky: 48. Janelt, 70. Wissa - 21. Barnes, 37. Murphy, 38. Isak, 77. Guimaraes z pen. Brighton - Manchester United 0:2 Branky: 74. Dalot, 88. Höjlund Burnley - Nottingham 1:2 Branky: 72. Cullen - 2. a 14. Wood Chelsea - Bournemouth 2:1 Branky: 17. Caicedo, 48. Sterling - 49. vlastní Badiashile Crystal Palace - Aston Villa 5:0 Branky: 9., 39. a 64. Mateta, 54. a 70. Eze Liverpool - Wolverhampton 2:0 Branky: 34. Mac Allister, 40. Quansah) Luton - Fulham 2:4 Branky: 45.+2 Morris z pen., 55. Doughty - 45.+3 a 49. Jiménez, 44. Traoré, 69. Wilson Manchester City - West Ham 3:1 Branky: 2. a 18. Foden, 59. Rodri - 43. Kudus Sheffield United - Tottenham 0:3 Branky: 14. a 65. Kulusevski, 59. Porro