Real Madrid končí v Copa del Rey

Real Madrid skončil v Copa del Rey po prodloužení s Atlético Madrid, které zvítězilo 4:2. Atlético tak postupuje dál a Realu Madrid vrací prohru ze superpoháru.

Real Madrid to má nabité. Po semifinálovém derby o Madrid a finálovém El Clásicu vyrazil k dalšímu derby o španělské hlavní město, tentokráte v rámci Copa del Rey. Další epická bitva se dostala opět až do prodloužení, tentokráte se však radovali hráči Atlética Madrid. Je tak jisté, že letos poznáme nového vítěze Copa del Rey a Atlético bude zřejmě největším favoritem. Real Madrid skončil v Copa del Rey po prodloužení s Atlético Madrid, které zvítězilo 4:2. Atlético tak postupuje dál a Realu Madrid vrací prohru ze superpoháru. Uhlídat v posledních zápasech brazilské duo v útoku Realu Madrid, to se zdá takřka jako nadlidský úkol. Jejich souhra je fantastická. Přeci jen to ale Atlético ve většině první půle zvládalo, když už branku ohrozili, poradil si Jan Oblak. Jako první si tak slovo vzal jejich krajan Samuel Lino v dresu Atlética. Centr na něj nešťastně prodloužil Rüdiger a mladý Lino poslal balón zblízka kolem Lunina. Atlético ale nakonec v závěru o poločasové vedení obral Jan Oblak. Šíleně totiž chyboval při centru a v souboji s vlastními obránci si balón srazil do vlastní sítě. Druhý poločas byl ze strany Realu Madrid dlouho snad nejhorší v sezóně. Po velkém nedorozumění Camavingy a Rüdigera s nejistým Luninem se dostal k hodně jednoduchému gólu Alváro Morata. Atlético hrálo výborně, rozbíjelo útoky Realu Madrid a znechucení bylo vidět především na Viníciovi. Morata i Griezmann mohli rozhodnout, ale Lunin dvakrát skvěle zasáhl. Přišel tak trest. Vinícius skvěle vyslal za obranu Bellinghama, ten z úhlu poslal gólový centr před odkrytou branku pro Joselua. Na gól mu stačily 2 minuty. V samotném závěru přišel další zmatek v obraně Atlética, málem z toho byl po odrazu vlastní gól Hermosa. Šlo se do prodloužení. Jeho první část dopadla pro Atlético skvěle. Žádný velký tlak to z jeho strany nebyl, ale Vinícius nešťastně odrazil balón ke Griezmannovi, následně ho nedokázal ubránit a francouzský útočník skvělou technickou ránou z úhlu dokázal prostřelit Andriye Lunina. Real Madrid tlačil, Ceballos vstřelil neregulerní gól, ale Atlético přeci jen přidalo pojistku. Z rychlého protiútoku se dokázal prosadit přesným obstřelem Rodrigo Riquelme. Atlético tak postupuje dál a Realu Madrid vrací prohru ze superpoháru. Los Blancos tedy Copa del Rey neobhájí.